04/03/21

JJ-Street tantsukool noori hätta ei jäta!

Iga päev tuleb valitsuselt uusi uudiseid ning ühiskonnaelu on pidevas muutumises. Kuigi huvihariduses on kehtestatud uued piirangud, on  JJ-Street tantsukool leidnud lahenduse noorte treeningute jätkamiseks. Noortega pole küll võimalik saalis kohtuda, kuid trenne jätkatakse veebi vahendusel. Jaanuarikuus said videotreeningud läbi proovitud ning tagasisidest selgus, et osalejad rõõmustasid treeningute toimumise üle ajaperioodil, mil kõik muu oli suletud.

Oma hobiga tegelemine on oluline ning pakub noortele igapäevastes koolitöödes vaheldust, hoides sellega üleval ka nende motivatsiooni õppimiseks. JJ-Street tantsukooli treener Madis Ader on veendunud, et noortega tuleb tihti suhelda. "Näen, kui oluline on nende jaoks vaheldus ja liigutamine ka kodustes tingimustes. Seda eriti nüüd, kui õppimine jätkub samuti distantsilt ja igapäevaselt tavaline füüsiline aktiivsus selle võrra väheneb," ütles Madis Ader. Ta kutsub julgelt noori treeningutest osa saama ning kodus olles ennast koos trennikaaslastega liigutama, sest nii on võimalik hoia värskena ka oma vaimu.

Videotrennid toimuvad Loksa noorte jaoks:

Kolmapäeviti

16:00-17:00 Urban Kids 7-11a.

17:00-18:00 Hip-Hop Algajad 11+

Reedeti

16:00-17:00 Urban Kids 7-11a.

17:00-18:00 Hip-Hop Algajad 11+

Loksa noorte jaoks on loodud võimalus kohtuda treeneriga kokkuleppel üks kord nädalas õues, kus tehakse hajutatult üldfüüsilist treeningut.

Rohkem infot trennide toimumise ja registreerimise kohta saab meili teel madis@jjstreet.ee

............................................................................................................................................................
6. MÄRTSIST KEHTIMA HAKKAVAD TÄIENDAVAD PIIRANGUD
 
Toitlustus- ja kaubandusettevõtted
 

Toitlustusasutustes ja kaubandusettevõtetes hakkab kehtima 25 protsendi täitumuse piirang. Nädalavahetustel peavad kaubandus- ja toitlustusettevõtted olema suletud, argipäeviti peavad toitlustusettevõtted uksed sulgema kell 18, toidu kaasamüük jääb lubatuks igal ajal. Avatuks tohivad jääda toidupoed ning esmavajalikud poed, näiteks apteegid ja prillipoed, samuti nn drive-in-müüki võimaldavad kauplused. Välimüügi aladele, näiteks turgudele, hakkab kehtima klientide hajutatuse nõue.

Spordivõistlused ja liikumisüritused

Spordivõistlused ja liikumisüritused on lubatud ainult professionaalsetele sportlastele ning erivajadusega inimestele on lubatud liikumisüritused.

Valitsuse otsusel tuleb ära jätta Estoloppeti suusamaratonide sarja Haanja maratoni, mis oli plaanitud 6. märtsiks.

Haridus

Alates 15. märtsist lubatakse õpilastel, kes teevad 2020/2021 õppeaastal põhikooli lõpueksameid ja riigieksameid, kontaktõppele kahel päeval nädalas. Koolid peavad rakendama viiruse leviku ennetamiseks vajalikke meetmeid vastavalt haridus- ja teadusministeeriumi juhistele.

Lisaks piirangutele soovitab valitsus kõikidele inimestele vähendada kontakte miinimumini ning juhul, kui kohtumine on hädavajalik, teha seda mitte rohkem kui 6-inimeselises rühmas. Tööandjatele ja töötajatele soovitab valitsus võimalusel rakendada kaugtööd.

Pärast korralduse vastuvõtmist avaldab valitsuse kommunikatsioonibüroo selle kodulehel kriis.ee.

Valitsus otsustab täiendavad toetusmeetmed kriisis kannatavatele sektoritele sel nädalal.