« Tagasi

Eerik Kumari looduskaitsepreemia

Tänavuse Eerik Kumari looduskaitsepreemia pälvis Tiit Maran

Traditsiooniliselt kuulutab Keskkonnaministeerium looduskaitsekuul välja Kumari looduskaitsepreemia võitja ja Eesti looduskaitsemärgi laureaadid. Eerik Kumari nimelise preemia saab käesoleval aastal Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran, kes on varsti pea 30 aastat koordineerinud väljasuremisohus oleva Euroopa naaritsa edukat taasasustamise programmi ning on kujunenud looduskaitse arvamusliidriks.

Eesti ornitoloogi ja looduskaitsetegelase Eerik Kumari nimelist preemiat annab Keskkonnaministeerium välja 1989. aastast. Sellega tunnustatakse üksikisikut, kollektiivi, asutust või organisatsiooni, kes on kaasa aidanud looduslike koosluste, liikide või looduskaitse objektide kaitsmisele ja säilitamisele ning propageerinud looduskaitsealaseid teadmisi. 2010. aastast käib preemiaga kaasas ka Eesti looduskaitse kuldmärk.

2011. aastast on looduskaitsekuu alguses tavaks anda välja ka hõbemärke,  millega tõstetakse esile inimesi, kelle teeneid on tunnustatud looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel ja looduskaitse arendamisel nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Aasta 2020 Eesti looduskaitsemärgi laureaadid on:
Joosep Matjus – Eesti noorema põlvkonna tuntuim loodusfilmide autor;
Veljo Runnel – looduse häälte salvestaja ja tutvustaja;
Igor Gulov – pärandniitude hooldaja Ida-Virumaalt;
Vootele Hansen – pikaaegne Eesti Looduskaitse Seltsi eestvedaja;
Maie Itse – Lahemaa looduskooli eestvedaja ja loodushariduse edendaja;
Kristel Vilbaste – looduskaitse ja  loodushariduse edendaja, allikate uurija, ravimtaimede tutvustaja ning paljude loodusraamatute autor.

Tänavu loodab Keskkonnaministeerium looduskaitsepreemia edasi anda Eesti looduse päeval augustikuus.

_looduskaitsekuldmarks.png (113×174)         

Eesti looduskaitse kuldmärk