« Tagasi

Haridusasutuste töötajate vaktsineerimine

Kõik haridusasutuste töötajad nii koolieelsetes lasteasutustes, üldhariduskoolides, kutseõppeasutustes, kõrgkoolides kui täienduskoolitusasutustes on eelisjärjekorras vaktsineeritavate inimeste hulgas. Vaktsineerimine toimub etappide kaupa. Kõik asutused saavad ministeeriumist teavituse, kui algab nende valdkonna vaktsiinisoovijate nimekirjade kogumine. Vaktsineerimine on vabatahtlik, aga soovitame kõigil, kel võimalik, seda teha.

Üldhariduskoolide töötajate vaktsineerimised algasid 15. veebruaril. Tänaseks on Haigekassale esitatud rohkem kui 500 üldhariduskooli vaktsineerimisandmed enam kui 15 500 vaktsineerimist sooviva töötajaga. Nimekirjad täienevad veel ning kel vaja, saab oma asutuse nimekirja vajadusel töötajaid juurde lisada.

18. veebruaril alustasime lasteaedade ja -hoidude vaktsineerimist soovivate töötajate andmete koondamist. Rohkem infot ministeeriumi veebis.

Haridusasutuste töötajate vaktsineerimiseks kasutatakse üldjuhul AstraZeneca vaktsiini. AstraZeneca vaktsiin on 2-doosiline vaktsiin ja kahe vaktsineerimise vahe on kaheksa nädalat. Mõlemad vaktsineerimised toimuvad samas vaktsineerimiskeskuses. 70-aastaste ja vanemate töötajate vaktsineerimisel kasutatakse Pfizeri või Moderna vaktsiini. Pfizeri ja Moderna vaktsiini Eestisse jõudvad kogused on endiselt väga piiratud ning seetõttu võib üle 70-aastaste haridustöötajate vaktsineerimine veidi kauem aega võtta.

Ministeerium koondab enam esinevad vaktsineerimist puudutavad küsimused ja avaldab vastused oma veebilehel (ka vene keeles). Viidatud lehtedelt saab järelvaadata ka eesti- ja venekeelset vaktsineerimise infotundi.

htm_logo