« Tagasi

Kodutütred ja noorkotkad võistlesid luureretkel

Kaitseliidu korraldatud Harju maleva patrullvõistluse Luureretk 2018 võitsid teist aastat järjest Loksa noorkotkad võistkond LÜRVO ja Kiili Imelise Aasa kodutütred.

Kolmepäevasel luureretkel tulid ennast proovile panema täpselt sada võistlejat, kes jagunesid neljaliikmelistesse meeskondadesse. Omavahel võtsid mõõtu 15 Harju maleva Noorte Kotkaste ja 10 Kodutütarde võistkonda.

Stardijärjekord pandi paika enne võistlust rühmajuhendajate poolt, kes konkureerisid omavahel mälumängus Kuldvillak. Kuldvillakus kõige rohkem punkte kogunud rühmajuhendaja sai oma meeskonnale valida soodsama stardikoha.

13–18 aastased võistlejad läbisid 55 kilomeetrisel rajal 17 erinevat kontrollpunkti, mille eesmärk oli testida noorte teadmisi ja orienteerumisoskusi koos põnevate võistlusmomentidega. Luureretke suurim rõhk on ülesannete lahendamisel, sest seal jagatakse võistkondadele soorituste eest punkte. Ajaline faktor tuleb mängu siis, kui võistkonnad koguvad finišeerides võrdselt punkte.

Näiteks viiendas kontrollpunktis pidid võistlejad läbima meditsiiniharjutuse, kus neil tuli aidata autoavariis kannatanuid. Kiili Imelise Aasa kodutütar Kärt Roossaar tõdes, et harjutus polnud lihtne, kuid nad said sellega hakkama.

Ta lisas, et sooritusele aitas kaasa meeskonnaliikmete varasem kokkupuude meditsiiniharjutustega. „Mõned liikmed meie meeskonnast on läbinud 16 tunnise meditsiinikursuse ja puutunud sarnaste ülesannetega kokku varasematel patrullvõistlustel," rääkis Roossaar.

Kaheksandas kontrollpunktis tuli võistlejatel läbida takistusrada. Iga meeskonnaliige oli kinnitatud nööri külge ja pidi koos nööriga liikuma etteantud keerulisel trajektooril. Samuti pidi iga võistleja sooritama rajal ühe ülesande. Näiteks Loksa rühma noorkotkas Marko Metuse ülesandeks oli lasta vibuga märklauda.

„Alguses ei saanud vedama, pärast ei saanud pidama," tõdes Metus takistusraja ülesande lõppedes. Ta ütles, et takistusrada polnud füüsiliselt kerge läbida, kuid see oli üks huvitavamaid kontrollpunkte.

Noorkotkaste võitjameeskonna Loksa rühma liige Marko Metus sõnas, et nende meeskond startis patrullvõistlustele kindlate võidumõtetega. „Teeme nii hästi kui oskame ning teeme oma ülesanded ära. Tavaliselt lähme võidu peale," rääkis ta.

Parimate Noorkotkaste võit tuli Loksa meeskonnale LÜRVO. Võistkonda kuulusid Siim Aksel Amer., Marko Metus, Kaarel Eelmäe ja Märt Mägi. 

Loksa rühma noortest lõpetasid kõik startijad, sest rajale läksid ka Alex Alliksaar, Pert Paesüld ja Helina Peek, kes osalesid esmakordselt vanemate arvestuses.

Harju maleva Noorte Kotkaste ja Kodutütarde võitjameeskonnad lähevad Harju malevat ja ringkonda esindama vabariiklikel võistlustel Mini Erna ning Ernake.

 

Rms Siim Saavik Teavituskeskus