« Tagasi

Kampaania „Aga mina HOOLIN ja märkan“

Alanud on iga-aastane Lasteabitelefoni 116111 kampaania „Aga mina HOOLIN ja märkan", millega soovime julgustada lapsi ja noori hoolimisest ning märkamisest rääkima ja  tähele panema abi vajavaid kaaslasi. Lasteabitelefoni igapäevatöös  puutume  aasta-aastalt üha enam kokku lastega, kes tunnevad end üksi ning hüljatuna nii teiste laste kui ka pere poolt. Seda on kurb kuulda ning seetõttu soovime sel aastal kampaania raames kaasata eelkõige lapsi ja noori kui suurt toetavat ressurssi  eakaaslaste märkamisel.

Oleme kuni aasta lõpuni valmis tulema laste ja noortega rääkima hoolimise ja märkamise teemal, nii koolidesse kui lasteaedadesse ning arutama laste ja noortega nende olulise  rolli  üle abi vajava kaaslase märkamisel ja mõistmisel. Lisaks saame kohumisel tutvustada  ka lasteabitelefoni 116111 igapäevatööd ning arutada, millistes olukordades võiks lasteabitelefoni nõustaja poole pöörduda.

Soovi vestlusringide läbiviimiseks saab edastada elektroonilise vormi kaudu siit. Lisainfot leiab lasteabitelefoni kodulehelt www.lasteabi.ee, Facebookist www.facebook.com/lasteabi või kirjutades aadressille mari.liis.mand@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Lisaks kutsume kampaania raames  lapsi ja noori osa võtma joonistus- ja fotokonkursist „Mina hoolin" - ootame joonistusi ja pilte olukordadest, kus lapsed on tundnud  hoolimist ja märkamist, kus on vajalik olnud ise abi saada või kedagi teist abistada - olgu selleks siis kurva kaaslase lohutamine,  teatamine koolikiusamisest või midagi muud.

Konkursile laekunud tööd jagunevad vanuserühmade järgi (eelkooliealised lapsed, algkoolis, põhikoolis või gümnaasiumis õppivad lapsed). Igas vanuserühmas enim lemmikhääli saanud tööde autoritele paneme välja auhinnad ning laste piltide põhjal valmib rändnäitus, mida erinevates Eesti paikades  aasta teises pooles esitleme.

Konkurss kestab 25.04. - 20.05.2018 ning tööde viimane saatmise kuupäev on 20.05.2018, hindamine toimub 21.05. - 25.05.2018 ja võitjad kuulutatakse välja 29.05.2018. Täpsemat infot pildikonkursi kohta leiab lasteabitelefoni kodulehelt www.lasteabi.ee ja Facebooki lehelt www.facebook.com/lasteabi.

Täname, et hoolite!