23.11.23

 

Perearstide vastuvõtt Loksal

Posti tn 29, Loksa

Alates 01. novembrist 2023 teenindab Loksa perearstikeskuse kolme nimistut Terviseagentuur. 

Perearstid dr Mall Idavain ja dr Tatjana Proskurina ning pereõed Ille Ojamaa, Margi Lepp, Maire Vares, Tatjana Dobronossova, Julia Gedike ja Marina Vasjuk võtavad patsiente vastu E-R kl 8-16 eelneva registreerumise alusel telefonil 766 6661 (vastab E-R kell 8-18) või ööpäevaringselt avatud digikeskkond Eelvisiit https://terviseagentuur.ee/eelvisiit vahendusel. 

 

Registratuuri ja Eelvisiidi kaudu saab:

1. registreerida pereõe ja perearsti vastuvõtule;
2. tellida tõendi või dokumendi väljastamise;
3. pikendada retsepte.

Numbril 766 6661 vastavad Terviseagentuuri keskse registratuuri kliinilised assistendid. Kõne alguses küsitakse patsiendi isikukoodi ja vastuvõtule pöördumise põhjust (haigestumine, tõendi või dokumendi väljastamine, retsepti pikendamine vm). 

Lisainfo: https://terviseagentuur.ee/asukohad/loksa/

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

Kust oma tervisemurele abi saab?

Erinevad tervisehädad võivad tabada meid ootamatult. Selleks, et saaksime oma tervisemurele lahenduse õigel ajal õigest kohast, tasub teada, millise tervisemurega ja kuhu pöörduda. 

Tervishoiuressurss on paraku piiratud, mis tähendab, et meditsiiniline vajadus ja tervisemure tõsidus määrab selle, kui kiiresti me arstiabi saame. Iga tervisemure ei vajagi kohest sekkumist või kiiret abi. Kergemate tervisemurede korral saab inimene ka end koduste ravivõtetega ise aidata. Palju abi on ka apteekrist, kes meditsiinilise kõrgharidusega on pädev andma nõu ravimite kasutamiseks ja kergemate haigustega toimetulekuks. Kui sa ei tea, kuhu oma tervisemurega pöörduda, siis küsi abi perearsti nõuandetelefonilt 1220, kust saab soovitusi nii koduseks raviks kui ka juhiseid õigesse raviasutusse pöördumiseks. Kui tervisemure vajab arsti tähelepanu, siis esimeseks kontaktis on alati perearstikeskus. Kui tervisemure on väga tõsine ja tekib ootamatult tuleks pöörduda EMO-sse või kutsuda kiirabi.

RAVITEEKONNA JUHISED SIIN

Tervisekassa podcasti uues saateosas antakse täpseid juhiseid, millises olukorras piisab kodusest ravist ja milliseid terviseprobleeme aitavad lahendada apteekrid, õed, arstid või EMO. Saates jagavad nõuandeid perearst-resident Anu Parvelo ja perearsti nõuandetelefoni endine teenindusjuht Kärt Kukk. 

KUULA SAADET https://on.soundcloud.com/PBih8

 

Tervisekassa

------------------------