Uudised

 

Loksa Lasteaia Õnnetriinu tegemistest saad lugeda rohkem nende fb lehelt.

30.11.24
14.10.24

Loksa Lasteaed Õnnetriinu liitus Rohelise kooli programmiga. 

Rohelise kooli programmil on kolm struktuurset elementi:

I    Seitsmest sammust koosnev tegevusjuhis

II   Käsitletavad teemad

III  Keskkonnamärgise "Roheline lipp" taotlemine

Edukaks tegevuseks on vajalik haridusasutuse juhtkonna ja hoolekogu toetus. Võtmeküsimuseks on töötajate aktiivne kaasamine, pikaajaline pühendumine ja valmidus kaasata lapsi/õpilasi arutellu ning otsustusprotsessidesse. Koolides ongi kriitilise tähtsusega õpilaste initsiatiiv ja võimalus kogeda muutuste loomist.

22.10.24

--------------------------------

Loksa Lasteaed Õnnetriinu sai endale väga vahva ja vajaliku õuesõppeklassi

Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetas Loksa Lasteaia Õnnetriinu rohetehnoloogia teadlikkuse suurendamise projekt „Uurin, kogun, avastan, mängides tarkust saan". Projekti raames paigaldas lasteaed õuesõppeklassi koos ilmajaama ja veekogumissüsteemiga. Ees ootavad töötoad nii rühmadele kui ka lapsevanematele.

Projekti eesmärk on tõsta laste ja perede teadlikkust keskkonnaprobleemidest ning arendada nende praktilisi oskusi ja teaduslikku mõtlemist. Tegevuskava hõlmab mitmeid hariduslikke, praktilisi ja kogukondlikke algatusi, mis aitavad saavutada jätkusuutlikku elustiili ning tugevdada kogukonna koostööd ja toetust. Projekti tulemusena saavad lapsed ja nende pered paremini mõista ja väärtustada loodust ning osata rakendada jätkusuutlikke põhimõtteid igapäevaelus.

Kogu projekti elluviimiseks esitas lasteaed taotlus summale 11679.30, millele lisandus omaosalus 614.70. Õuesõppe klass on lasteaia hoovi paigutatud ning kasutamiseks valmis seatud.

 

Direktor Natalja Kalinina: "Meie projekti „UURIN, KOGUN, AVASTAN, MÄNGIDES SIIN TARKUST SAAN" eesmärk on lasteaialaste rohetehnoloogia teadlikkuse suurendamine.  Projekt suurendab laste ja perede teadlikkust kliimamuutustest ja nende mõjudest, õpetab ringmajanduse põhimõtteid ning edendab keskkonnasõbralikku mõtteviisi. Õuesõppeklassi ja ilmajaama kaudu omandavad lapsed praktilisi oskusi ja teaduslikke teadmisi, mis on olulised tuleviku väljakutsetega toimetulekuks. Kogukonna kaasamine ja koostöövõrgustike loomine toetavad laiemat keskkonnahoidu ja jätkusuutlikku arengut."

PROJEKTI VALMIMIST TOETASID: 

    

 

--------------------------------